ביטוח רכב
צור קשר שירותיםתקנון גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג´

השאר פרטים לקבלת ביטוח רכב במחיר הכי זול

ביטוח נהג צעיר
ביטוח נהג חדש
ביטוח משאית
ביטוח למונית
ביטוח רכב ליום אחד
ביטוח רכב לתקופה קצרה
ביטוח רכב לסטודנטים
למה להשוות ביטוח רכב?
איך לבחור ביטוח רכב?
השוואת מחירי ביטוח רכב

גם לרכב זקן מגיע פיצוי על ירידת ערך

לרבים מן המבוטחים אשר יש להם רכב ישן יחסית, יש בעיה. אם רכבם יפגע משמעותית בתאונה, יתכן כי שמאים ימהרו לקבוע טוטאל לוס על הרכב, אפילו במקרה של פגיעה שאינה כה דרסטית לרכב. מדוע? כאשר רכב נפגע קיימת ירידת ערך מסוימת אשר תגרם לו בשל התאונה. מסמך מיוחד אשר חובר בקרב שמאי הביטוח וקרוי ועדת ששון מהווה אורים ותומים בתחום ירידות הערך של רכבים, אפילו שלא תמיד מדובר בנתונים נכונים.

מה הבעייתיות במסמך ששון?
מסמך ששון הוא מסמך אשר מתעד לקבוע מדרגות ירידת ערך לכל רכב אשר נפגע בתאונה. דרך חישוב מדרגות הפסד הערך של המסמך לא ברורות במיוחד, אך שמאים וגם חברות ביטוח נוהגים להשתמש בו כאילו היה אורים ותומים, במקום לחשב את הערך הריאלי והאמיתי אשר הרכב הפסיד. לפי מסמך זה, רכב אשר הוא בן 9-10 שנים אינו זכאי בכלל לדיון בדבר ירידת ערך ואם נפגע בתאונה, הרי שעדיף להכריז עליו כטוטאל לוס.
 
מה קורה בפועל?
שמאי רכב  נחשב אדם אשר מומחה בענייני רכב ונזקים לרכב. משכך הדבר, מצופה ממנו בכל דבר תאונה ונזק בה הוא מטפל, לבצע חישוב מושכל וריאלי המחובר למציאות כל מהי ירידת הערך המוטלת על כל רכב ולא לנהוג באוטומטיות על פי מסמך שמקורותיו לוקים בחסר. בעיקר הדבר אמור כלפי מי שמחזיקים ביטוח רכבי אספנות אשר השקיעו בהם הון תועפות וגם הם זכאים לכיסוי נזק במקרה תאונה או מזג אויר קשה. כנ"ל גם במקרה של מי שמחזיקים רכבי יוקרה מפוארים אך ישנים שהם עדיין נהנים בהם.
 
תופעת לוואי נוספת
כתוצאה מירידת ערך זו, לא רק שהלקוח נאלץ לעיתים לשלם תשלומים מיותרים, אלא גם יתכן המבוטח יפסיד כסף בגין מכירה במחיר נמוך של הרכב בשל קביעות השמאי בדבר ירידות הערך לפי המסמך המדובר.

השוואת מחרי ביטוח רכב

כל הזכויות שמורות לקולביט - שירות השוואת מחירי ביטוח הרכב של ישראל! השירות שלנו מאפשר לך להזין את פרטי פרטי הרכב והנהגים ולקבל הצעות מחיר לרכישת ביטוח רכב ממיטב חברות הביטוח בישראל ובמחירים הוגנים ומשתלמים. את הצעות המחיר לרכישת ביטוח רכב תקבלו בתוך זמן קצר ביותר. באתר שלנו תמצאו מידע מקצועי על תחום ביטוח הרכב, ביותר גם על: ביטוח רכב, ביטוח מקיף וביטוח חובה. באתר תקבלו בנוסף תקובות לכל שאלותיכם וטיפים ממומחי ביטוח רכב.


מפת אתר | צור קשר