ביטוח רכב
צור קשר שירותיםתקנון גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג´

השאר פרטים לקבלת ביטוח רכב במחיר הכי זול

ביטוח נהג צעיר
ביטוח נהג חדש
ביטוח משאית
ביטוח למונית
ביטוח רכב ליום אחד
ביטוח רכב לתקופה קצרה
ביטוח רכב לסטודנטים
למה להשוות ביטוח רכב?
איך לבחור ביטוח רכב?
השוואת מחירי ביטוח רכב

יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח חובה

כולם יודעים שאין אפשרות לנהוג ללא ביטוח חובה ולמעשה זוהי חובה שרשומה גם בחוק ומהווה עבירה פלילית למי שאינו מבצע זאת. ובכל זאת, כמו בכל נושא, גם לביטוח חובה יש יתרונות וחסרונות. אלו נובעים מאופי הביטוח עצמו ומה שהוא מכסה וממנגנון קביעת מחירי הביטוח שהשתנתה רבות במהלך השנים האחרונות.
 
מה קרה בשנים האחרונות לביטוח החובה?
 בשנים האחרונות חל שינוי בצורה בה נקבע מחירו של ביטוח החובה. בעבר, הביטוח הזה נקבע באופן בלעדי ע"י הממשלה והיה במחיר אחיד לכל סוג רכב בפני עצמו ללא התחשבות בהיסטוריה של הנהג, גילו או מינו. אולם, אז הגיעו למסקנה שבצורת תמחור זו, נהגים זהירים למעשה משלמים בעבור נהגים מסוכנים והוחלט להנהיג תמחור לפי קריטריונים. בין הקריטריונים השונים ניתן למצוא לא רק את סוג הרכב והשנתון שלו, אלא גם את ההיסטוריה של הנהג, את התביעות שלו מן הביטוח, גיל המבוטח ועוד. כל אלו יצרו שוק שכבר ממזמן אינו קבוע ותחרותי מאוד.

יתרונות ביטוח חובה
היתרון העיקרי של ביטוח חובה, שגם לשמו הוא נוצר, הוא שמירה על שלמות גופו הפיזית של הנהג. זהו ביטוח שלמעשה מכסה את הנהג במקרה של פציעה בזמן נהיגה. לא רק זאת, לא רק המבוטח עצמו מכוסה, אלא גם צד שלישי שנפגע כתוצאה ממעשיו של המבוטח. אז גם הנפגע זכאי לפיצויים ולכיסוי הביטוח על הטיפול הרפואי הנדרש.

חסרונות של ביטוח החובה
 אך במקביל לנחיצותו של ביטוח החובה, יש לו גם חסרונות. אחד מהם הוא העובדה שביטוח זה אינו מכסה פגיעה ברכוש או נזק בשלדתו של הרכב בעת תאונה. אומנם כיסוי על פגיעה פיזית הוא חשוב, אך נזק לרכב יכול להסתכם בלא מעט כסף, ולכן חשוב לשקול גם בעת הצורך ביטוח מקיף אשר תקפידו לכסות על נזק לרכוש.

 

השוואת מחרי ביטוח רכב

כל הזכויות שמורות לקולביט - שירות השוואת מחירי ביטוח הרכב של ישראל! השירות שלנו מאפשר לך להזין את פרטי פרטי הרכב והנהגים ולקבל הצעות מחיר לרכישת ביטוח רכב ממיטב חברות הביטוח בישראל ובמחירים הוגנים ומשתלמים. את הצעות המחיר לרכישת ביטוח רכב תקבלו בתוך זמן קצר ביותר. באתר שלנו תמצאו מידע מקצועי על תחום ביטוח הרכב, ביותר גם על: ביטוח רכב, ביטוח מקיף וביטוח חובה. באתר תקבלו בנוסף תקובות לכל שאלותיכם וטיפים ממומחי ביטוח רכב.


מפת אתר | צור קשר