ביטוח רכב
צור קשר שירותיםתקנון גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג´

השאר פרטים לקבלת ביטוח רכב במחיר הכי זול

ביטוח נהג צעיר
ביטוח נהג חדש
ביטוח משאית
ביטוח למונית
ביטוח רכב ליום אחד
ביטוח רכב לתקופה קצרה
ביטוח רכב לסטודנטים
למה להשוות ביטוח רכב?
איך לבחור ביטוח רכב?
השוואת מחירי ביטוח רכב

חוק חוזה הביטוח


חוק חוזה הביטוח תשמ"א 1981 מחייב את המבטח לשלם תגמולי ביטוח למוטב אשר שילם דמי ביטוח. מדובר בחוק חוזה ביטוח כללי ומקיף ולא רק לפוליסת ביטוח חובה. ברגע שנחתמה פוליסה, ישנה חובה להבהיר את זכויות וחובות שני הצדדים כשמסמך זה חתום בידי המבטח. במידה והמסמך לא הוגש למבוטח, יחולו בין שני הצדדים התנאים הנהוגים באותו סוג ביטוח אצל המבטח אשר הוגשו למפקח על הביטוח לפי סעיף 16 לחוק הפיקוח על עסקי הביטוח התשמ"א 1981 או אם הוסכם בין שני הצדדים על תנאים אחרים.

סעיפי חוזה מיוחדים
התנאים החלים בפוליסת הרכב בנויים על פי חוק חוזה ביטוח רכב זה. כמו למשל – המבוטח חייב למסור למבוטח ולמוטב על חשבון המבוטח ולדרישתו , העתקים מן הפוליסה ומכל המצורף אליה. תקופת הביטוח מוגדרת לשנה מלאה ועד לחצות הלילה שבסוף יום התאריך האחרון. במידה והותנה הביטוח להארכת חוזה, הביטוח יוארך לתקופה המוסכמת מדי פעם על פי הבקשה. במידה ולא הוסכמה תקופת ביטוח ספציפית להארכה, כל צד מהחוזה רשאי לבטל את חוזה הביטוח בהודעה בכתב האחד לשני, כך שהמבוטח זכאי להחזר דמי ביטוח על התקופה שנותרה לאחר ביטול הביטוח. במידה ובעקבות תביעה כל שהיא או לפני כריתת החוזה מצד הביטוח נשאל המבוטח שאלה מסוימת, עליו להשיב את תשובתו בכתב – ומה שלא נכלל בכתב לא יהיה חלק ממקור לסימוכין בעתיד. 

חובת הגילוי
החוק טוען כי בעת כריתת חוזה, אין חובה לענות על שאלה שאינה עניינית אלא גורפת עניינים רבים. במידה והמבוטח הסתיר בידיעתו פריט מידע חיוני, רשאית חברת הביטוח לבטל את חוזה הביטוח שנכרת בהודעה בכתב, וכן המבוטח יקבל את דמי הביטוח שנותרו לו לשלם בעבור התקופה שלאחר הביטול.

השוואת מחרי ביטוח רכב

כל הזכויות שמורות לקולביט - שירות השוואת מחירי ביטוח הרכב של ישראל! השירות שלנו מאפשר לך להזין את פרטי פרטי הרכב והנהגים ולקבל הצעות מחיר לרכישת ביטוח רכב ממיטב חברות הביטוח בישראל ובמחירים הוגנים ומשתלמים. את הצעות המחיר לרכישת ביטוח רכב תקבלו בתוך זמן קצר ביותר. באתר שלנו תמצאו מידע מקצועי על תחום ביטוח הרכב, ביותר גם על: ביטוח רכב, ביטוח מקיף וביטוח חובה. באתר תקבלו בנוסף תקובות לכל שאלותיכם וטיפים ממומחי ביטוח רכב.


מפת אתר | צור קשר