ביטוח רכב
צור קשר שירותיםתקנון גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג´

השאר פרטים לקבלת ביטוח רכב במחיר הכי זול

ביטוח נהג צעיר
ביטוח נהג חדש
ביטוח משאית
ביטוח למונית
ביטוח רכב ליום אחד
ביטוח רכב לתקופה קצרה
ביטוח רכב לסטודנטים
למה להשוות ביטוח רכב?
איך לבחור ביטוח רכב?
השוואת מחירי ביטוח רכב

תאונה עם הרכב – מה עושים?

לכן מוטב לזכור כבר עכשיו, מראש, למקרה שחס וחלילה תהיו מעורבים בתאונה, מה צריך לעשות – וכך יקל עליכם לבצע את סדר הדברים באופן הנכון ביותר בזמן אמת.

מה צריך להחזיק ברכב?

ברכב שלכם אמורים להיות באופן קבוע תעודת ביטוח החובה ופוליסת ביטוח הרכוש שלכם. ברכב שלכם, ואולי עדיף בארנק, עליכם לשמור את רישיון הנהיגה שלכם. בעבר היו כאלה שהמליצו לשמור ברכב גם כלי כתיבה ומצלמה כדי שאפשר יהיה לתעד את זירת התאונה, אבל כבר אין צורך בהם בעידן הסמארטפונים כאשר לכל אחד יש בכיסו גם מקלדת וגם מצלמה.

מיד אחרי התאונה

ראשית בדקו אם מישהו נפגע מבין נוסעי הרכב שלכם, נוסעי הרכב/ים האחר/ים או הולכי הרגל שמסביבכם. אם חלילה מישהו נפגע, ולו הפגיעה הקלה ביותר, מהרו להזעיק ללא דיחוי אמבולנס של מד"א והתקשרו מיד למשטרה. חשוב שמי שנפגע יועבר בדחיפות לקבלת טיפול רפואי – וכן בקשו לקבל מן הצוותים הרפואיים והמשטרתיים מסמכים המתעדים את האירוע, ובדקו שלא נפלו בהם טעויות שעלולות לסבך אתכם אחר כך מול חברת הביטוח. 

אם אף אחד לא נפגע, צלמו את זירת התאונה מכיוונים שונים, לרבות לוחיות הרישוי של הרכבים – ואז הזיזו את הרכבים והמשיכו בצד. אם יש עדים שראו מה קרה, בקשו מהם את שמותיהם ומספרי טלפון כדי שיסייעו לכם במקרה הצורך בעתיד.

אילו פרטים להחליף?

על פי החוק כל נהג שהיה מעורב בתאונה מחויב למסור לנהג/ים האחר/ים פרטי זיהוי של עצמו, של רכבו ושל פוליסת הביטוח שלו. כאמור, בעבר נהוג היה לרשום את הפרטים על דף נייר, אבל היום ניתן לצלם במצלמת הסמארטפון. כאשר אתם מקבלים לידיכם את המסמכים של הצד השני, ודאו שהפרטים שידועים לכם נכונים – למשל שהשם ברישיון הנהיגה תואם לשם בפוליסה, שמספרי הרישוי תואמים וכו´. 

ומה אחר כך

מיד לאחר התאונה הודיעו לחברת הביטוח שלכם מה קרה. אל תחשבו האם להפעיל ביטוח או לא, מה יקרה לפרמיה וכו´ – יהיה זמן לכך בהמשך. 

כעת השתדלו להירגע. קחו את הזמן כדי לסדר את המחשבות ופעלו באופן רציונלי. אם יש לכם ספקות או שאלות, התייעצו עם עוד ביטוח שיוכל להנחות אתכם באשר לשלבים הבאים של התהליך מול חברת הביטוח. 

כל הזכויות שמורות לקולביט - שירות השוואת מחירי ביטוח הרכב של ישראל! השירות שלנו מאפשר לך להזין את פרטי פרטי הרכב והנהגים ולקבל הצעות מחיר לרכישת ביטוח רכב ממיטב חברות הביטוח בישראל ובמחירים הוגנים ומשתלמים. את הצעות המחיר לרכישת ביטוח רכב תקבלו בתוך זמן קצר ביותר. באתר שלנו תמצאו מידע מקצועי על תחום ביטוח הרכב, ביותר גם על: ביטוח רכב, ביטוח מקיף וביטוח חובה. באתר תקבלו בנוסף תקובות לכל שאלותיכם וטיפים ממומחי ביטוח רכב.


מפת אתר | צור קשר